האם אזרחות פורטוגלית עוברת לילד? ‏

0 minutes, 3 seconds Read

האם אזרחות פורטוגלית עוברת לילד? אם אתה נשוי לאזרחית פורטוגלית, ייתכן שאתה תוהה כיצד להעביר לילדך את האזרחות הפורטוגלית. התשובה תלויה בארץ מוצאו של ההורה. למשל, אם הילד נולד בצרפת, הוא יכול היה להעביר לו אזרחות פורטוגלית. ייקח שנה וחצי עד שהתהליך יושלם. עבור הורים שגרים במדינות שונות, תהליך קבלת תושבות ייקח יותר זמן כי הם חייבים ללכת לקונסוליה הפורטוגלית כדי לקבל את המסמכים שלהם חוקיים.

כדי להיות כשיר לאזרחות פורטוגלית, ילד של אזרח פורטוגלי יצטרך להיות מתחת לגיל 18. הפרלמנט הפורטוגלי העביר בשנת 2005 חוק שהקל על צאצאי יהודים שברחו ממולדתם במהלך המאה ה-16. המהלך הפך את פורטוגל למדינה היחידה מחוץ לישראל שאוכפת את חוק-השיבה. ספרד אימצה את אותו החוק שנתיים לאחר מכן. אבל אם להורה אין אב קדמון פורטוגלי מדרגה ראשונה, הילד יצטרך אחד מדרגה שנייה.

אף שהחוק קובע שילדים של אזרחים פורטוגלים יכולים להפוך לאזרחים בלידתם, החוק אינו כה ברור. לילד חייב להיות הורה אחד שחי בפורטוגל לפחות שנה. הילד יכול להגיש בקשה לאזרחות גם אם הורה אחד התאזרח בפורטוגל. במקרה הזה, הילד יצטרך להיוולד במדינה פורטוגלית. הילד יצטרך להציג מסמכים המוכיחים את הקשר שלהם לקהילה הפורטוגלית. עם זאת, תהליך ההתאזרחות חינם לילדים מתחת לגיל 18.

כדי להפוך לאזרח פורטוגלי, הילד חייב להיוולד בפורטוגל. הילד יצטרך לחיות בפורטוגל באופן חוקי במשך שנתיים לפני שיוכל להגיש בקשה לאזרחות. הילד חייב גם להצהיר על רצונו להפוך לאזרח פורטוגלי, או להיות אזרח פורטוגלי באמצעות נישואין. ההורים חייבים להיות אזרחים פורטוגלים או לפחות סבא וסבתא פורטוגלים. יתרה מזו, יהיה קשה להעביר את האזרחות הפורטוגלית לילד של הורה פורטוגלי.

ממשלת פורטוגל לא מוציאה דרכונים לילדים, אז אתה צריך להיות אזרח. אם אתה אזרח האיחוד האירופי, אתה יכול להגיש בקשה לאזרחות על ידי התאזרחות, אבל זה ייקח יותר זמן מהשניים האחרים. תהליך ההתאזרחות אורך עד 10 שנים. חשוב לזכור שיש הגבלות רבות. ייתכן שירצה לשקול את הזמן והעלות הכרוכים בהשגת אזרחות. עם זאת, אם הילד נולד במדינה מחוץ לאיחוד האירופי, הילד יכול להגיש בקשה לאזרחות ללא כל קשיים.

חוק הלאום הפורטוגלי הוא חקיקה חשובה שתהיה לה השפעה על התהליך. זה מרחיב את היקף ההנחה של קשרים לפורטוגל. זה יחול גם על ילדים של דוברי פורטוגלית שאינם ילידים או אלה של לאום פורטוגלי נגזר. קודם לכן, לא היה שום אמצעי חוקי בחוק הפורטוגלי שהיה מחשיב את הזמן שבילה באופן חוקי בפורטוגל. התקופה חושבה על ידי הוספת הזמן של היתרי מגורים, ויזות ותארים משפטיים אחרים.

ממשלת פורטוגל אינה מעניקה אזרחות מלידה לילדים. עם זאת, המדינה מאפשרת אזרחות כפולה. הדבר מועיל הן להורים והן לילד. למשל, אם ההורה מקבל אזרחות באמצעות אזרחות, הילד יכול להגיש בקשה בתוך שנה. בדומה לכך, אם הילד נולד בפורטוגל, ההורה יהיה זכאי להגיש בקשה לקבלת אזרחות פורטוגלית. לילדים שנולדו בפורטוגל, יהיה קל יותר לרכוש השכלה גבוהה בחו "ל.

האם הורה הוא אזרח פורטוגלי או לא תלוי ברקע האתני של ההורים. לדוגמה, יהודים שפונו מפורטוגל בתקופת האינקוויזיציה יכולים לקבל אזרחות פורטוגלית. דרכים אחרות, כגון הרקע המשפחתי של אמו של הילד, דורשות עבודה נוספת. השניים הראשונים קלים יותר מהשני, אבל התהליך יכול להיות קשה. ילד ממוצא פורטוגלי יכול להיות אבות ספרדים.

בנוסף להיוולד בפורטוגל, ילדים שנולדו בפורטוגל יכולים להכיר באזרחותם. הדרכון הפורטוגלי מוכר כתוקף בכל רחבי האיחוד האירופי וניתן להשתמש בו לנסיעות ללא ויזה ליותר מ-150 מדינות. תהליך רכישת דרכון פורטוגלי אינו דורש תושבות מלאה בפורטוגל, אלא דורש מגורים במדינה במשך שבעה עד ארבעה עשר ימים בשנה. על ההורים להוכיח שהילד מקבל הכנסה קבועה ולומד את השפה.