קואצ'ינג

צעדים ללימוד קואצ’ינג

עובדים המקבלים הכשרה אישית נהנים ממנהל שמבין את תפקידם הייחודי ויכול להתייחס אליהם ברמה האישית. עובדים יכולים לשפר את הביצועים שלהם בעבודה, ללמוד מיומנויות חדשות ולהרגיש יותר בנוח בתפקידם עם מנהל המשמש כמאמן. על המאמנים לפתח יעדים אישיים המשקפים את התפקיד שעובד ממלא בארגון. על ידי קביעת יעדים ברורים ומדידים, העובדים יכולים להגיע לרמות הצלחה חדשות בעבודתם. קואצ’ינג מעודד שיתוף פעולה בין העובדים, וכתוצאה מכך יעילות גבוהה ופרודוקטיביות.

מהו קואצ’ינג?

קואצינג אימון אישי הוא תהליך התפתחותי בו אדם מנוסה מסייע ללומד או ללקוח לפתח את כישוריו ויכולותיו על ידי מתן הכשרה והדרכה. הלומד מכונה לעתים קרובות "מאמן".

קואצ’ינג כרוך בהוראת הלקוח כיצד להשתיק את הקול הפנימי ולאפשר לתת המודע להשתלט על מעשיו. זה יכול לעזור לאנשים להתגבר על הפחדים שלהם על ידי חקר התרחיש הגרוע ביותר והסחת דעתם המודעת. ילד שיודע שהוא או היא לא יודעים שהם חסרים מיומנות מסוימת ירצו ללמוד שפה זרה. קואצ’ינג יכול לעזור לילד להתגבר על פחדים כאלה ולקבל החלטות על פי צרכיו.

קואצ’ינג קיים כבר שנים רבות, אך לאחרונה הוא הפך לעסק פופולרי. הביקוש לה זינק. הביקוש לכך הונע לראשונה על ידי מנהלים לחוצים, וגדל לאחר בייבי בומרס מלאו 50. אנשים רבים שכרו מאמנים שיעזרו להם לעבור מעברים קשים ולחזור למסלול. הפופולריות של קואצ’ינג גדל מאז, עם סקר מראה כי 96% של אנשים שהשתמשו מאמן היו "קצת או מרוצה לחלוטין" עם התוצאות שלהם.

איך אתה יכול ללמוד קואצ’ינג?

בעולם העסקים התחרותי של היום, ללמוד לאמן אנשים היא מיומנות חיונית. ללא הכשרה מתאימה, מנהלים עשויים שלא לדעת למה לצפות מהאימונים האישיים שלהם. יתר על כן, חוסר הכשרה עשוי לחזק את שיטות האימון האישי המסכן במקום העבודה. ללמוד כיצד לאמן ביעילות הוא תהליך לכל החיים. להלן ארבעה צעדים מרכזיים שיש לנקוט כאשר לומדים לאמן. זהה את נקודות החוזק והחולשה שלך. לאחר מכן, בחר מנטור שסגנון ההוראה האישי שלו מהדהד אותך.

שלב ראשון: אם יש לך ניסיון של אפס עד שנה בקואצ’ינג, אתה יכול לבחור בשלב הראשון. בשלב הראשון לומדים את היסודות ומקבלים סקירה כללית על התחום. בשלב זה יתכן שלא תדעו דבר על אימונים אישיים ואין לכם מושג מאיפה להתחיל. עם זאת, עליכם לזכור כי שלב ראשון אינו מיועד לאנשי מקצוע שאין להם ניסיון קודם. אז, אם אתה רוצה להיות מאמן, תחילה עליך לשלוט על יסודות.

הסמכה: אתה יכול ללמוד לאמן על ידי לקיחת קורס מקוון או להירשם לקורס מבוסס בכיתה. ישנם מוסדות מוסמכים רבים המציעים הכשרה בתחום. אתה יכול לקבל את האישור שלך מאחד מהם, אבל אימון זה יכול להיות יקר. כמו כן, עליכם להבין את הזמן והמחויבות הנדרשים להשלמת כל קורס. ההסמכה תעניק לך את הזכויות החוקיות לאמן אחרים. עם זאת, עליך לשקול גם את דרישות ההסמכה של מכוני הכשרה שונים לפני ההרשמה לתוכנית אימונים אישית אינטנסיבית.

מה מייחד קואצ’ינג?

אחד הכישורים הייחודיים של מאמן הוא להאמין באנשים. משמעות הדבר היא היכולת לכוון את הפוטנציאל הבלתי מנוצל ואת היכולת הבלתי נראית של אדם. קואצ’ינג כרוך לראות את הדימוי האמיתי של האדם באלוהים. אמונה היא מילה מקראית שמשמעותה " ביטחון לדברים שקיוו להם "ו" הרשעה בדברים שלא נראו."

במהלך קואצ’ינג, הלקוח מקבל משימות לבצע מחוץ לפגישה. זה עוזר להם לראות יותר אפשרויות ולנקוט פעולה כדי להשיג אותם. הנחיות אלה הן פעולות קטנות הנדרשות לנקוט פעולה להשגת התוצאות הרצויות של הלקוח. כאשר עושים זאת היטב, פעולות אלה בונות אמון בין הלקוח למאמן. בסופו של דבר, זה מאפשר ללקוח להחזיק מימושים שלהם. קואצ’ינג הוא לא עבור כולם.

קואצ’ינג הוא לא רק סוג אחד של מערכת יחסים. יש מגוון של סגנונות, צורות ורמות שונות. יש קואצ’ינג מקצועי, מנהל מנהיג קואצ’ינג, קואצ’ינג הארגון. דיסציפלינות אקדמיות רבות ושונות השפיעו על תרגול האימון האישי. הנה כמה סוגים נפוצים יותר של קואצ’ינג: